Opowiadania grupowe - forum Depesza

Opowiadania grupowe

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-10-20 22:39:27

Arbalester
Szeryf Depeszy
WindowsChrome 77.0.3865.120

Writember

jean-baptiste-monge-jean-baptiste-monge-anthologie-15.jpg?1546223633

Witam!

Pomysł na pisarski odpowiednik Inktobera narodził się dzięki jednej z użytkowniczek. Ze względu na szerszą historię, jaką trzeba przedstawić słowami, jego forma została nieco zmieniona, także dla tych nieznających oryginalnego wyzwania oraz tych, zagubionych w jego nowym odpowiedniku, wyjaśnię wszystko po kolei.
Na każdy tydzień miesiąca (brany pod uwagę poniedziałek-niedziela, dodając jednakże pojedyncze dni na początku lub końcu miesiąca, jeśli jest ich mniej niż 4), przypadają trzy hasła. Wyzwanie polega na tym, by do każdego hasła napisać opowiadanie (lub wiersz czy inną wybraną formę pisarską), dowolnie je interpretując. Ćwiczenie ma na celu przekonać, że do pisania nie jest potrzebna wena, można warsztat szlifować tak samo, jak i rysunek poprzez ciągłe szkicowanie. Nie liczy się wykonana ilość, ale przede wszystkim systematyczność, więc teoretycznie to minimum tygodniowo, choć oczywiście im więcej, tym więcej doświadczenia.
Nie jest wymagane, by hasła wykonywać w takiej kolejności, w jakiej są podane. Jest to tylko forma pomocy, ściągawki. Ważne, by postępować naprzód :) Można je także mieszać między miesiącami.
Wydarzenie trwa przez listopad i grudzień, haseł jest dużo, by dać większą dowolność i swobodę - ponieważ wyzwanie jest cięższe do interpretacji słownie, niż ilustracja.

Zachęcamy do uczestnictwa i zabawy!

Ostatnio edytowany przez Arbalester (2019-11-01 14:51:57)


2tlGTsD
"Art, the ability to make it, gives meaning to sadness in a way that many aren’t able to experience.”

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
swparafiaoliwii - icw - staszic-2000-f-rpg - odjarugipobraa - ararauko