Opowiadania grupowe - forum Depesza

Opowiadania grupowe

Nie jesteś zalogowany na forum.

#81 2019-11-15 15:07:57

Faworek
Faworek wrocławski ziemniakiem natarty
WindowsChrome 78.0.3904.97

Odp: Siemaneczko pisarskie świry

Czas na moje trzy trzy grosze, bo widzę, że wilka z lasu wywołujecie. Więc oto jestem!

Mist, jeżeli uwielbiasz tworzyć światy, krainy, uwielbiasz fantasy i przerobiłaś temat opisów to Faith and Power jest idealnym wątkiem, żeby wlać w niego miłość do wszystkich tych rzeczy! Nie przejmuj się małym rozgardiaszem, który tam panuje. Zostawiam nim masę miejsca dla kreatywności i swobody tworzenia dla każdego uczestnika. To też oznaka prac, które wciąż tam trwają i czekają na osobę, która pchnie je do przodu :v
Więc jeśli jesteś zainteresowana to zapraszam Cię serdecznie. Możesz najpierw napisać do mnie prywatnie, albo na discordzie to z chęcią odpowiem na wszelkie pytania, rozszerzę wątki i dopowiem to, co wisi tam w zamyśle :D
A gdybym jakiś czas nie dawała znaku życia, Arbs jest już wtajemniczona wystarczająco, żeby również co nieco wyjaśnić, gdyby istniała taka potrzeba. Zna też pradawne zaklęcia, żeby zawezwać Fawora z zaświatów :v

W ogóle przejrzałam troszkę ten wąteczek i doszłam do tematu stworzenia opowiadania o planszówce i myślę, że to dobry pomysł z tą kostką! Zresztą jakiś czas temu chciałam Wam zaproponować wątek - który byłby małym zerżnięciem z silnika gier opowiadanego RPG - gdzie od rzutów kośćmi zależy też np. samo stworzenie postaci, albo powodzenie w walkach, czy też reakcje NPC na słowa wypowiadane przez bohaterów. Gdzie właśnie całym kunsztem i zabawą tego wątku byłoby dostosowanie się do sytuacji, którą narzuca ilość oczek na kostkach. I nie można byłoby już napisać, że ktoś niespodziewanie okazuje się mistrzem kung-fu i każdy jego cios jest idealnie wymierzony, kiedy nagle kostka każe uwzględnić jakiś pechowy rzut :v
Jako anegdotkę dodam, że moje postacie z Laevheim zostały stworzone w ten właśnie sposób :v

Próżno ich sypkie zatrzymują śniegi
i lodem wzdęte odpychają brzegi.
Przeszli zawady, bo miłość szła wprzódy,
zmiatała śniegi i topiła lody

#82 2019-11-16 12:34:17

Arbalester
Łoś Przewodnik
WindowsChrome 78.0.3904.97

Odp: Siemaneczko pisarskie świry

Faworek napisał/a:

W ogóle przejrzałam troszkę ten wąteczek i doszłam do tematu stworzenia opowiadania o planszówce i myślę, że to dobry pomysł z tą kostką! Zresztą jakiś czas temu chciałam Wam zaproponować wątek - który byłby małym zerżnięciem z silnika gier opowiadanego RPG - gdzie od rzutów kośćmi zależy też np. samo stworzenie postaci, albo powodzenie w walkach, czy też reakcje NPC na słowa wypowiadane przez bohaterów. Gdzie właśnie całym kunsztem i zabawą tego wątku byłoby dostosowanie się do sytuacji, którą narzuca ilość oczek na kostkach.

A ten pomysł mi się bardzo podoba, ciekawie by było, to na pewno.  Nie wiadomo tylko, czy nowe jeszcze tutaj zaglądają :<

2tlGTsD
"Do not pity the dead, Harry.
Pity the living, and, above all, those who live without love.”

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
twstalker - zkbih - kosciolfilipski - gtadrop - gekon