Opowiadania grupowe - forum Depesza

Opowiadania grupowe

Nie jesteś zalogowany na forum.

#31 2018-12-04 23:04:07

Arbalester
Łoś Przewodnik
Windows 7Chrome 70.0.3538.110

Odp: Kumple

eRLBsYl.png

tumblr_inline_pdoj3xlWIu1r8jbqm_75sq.gif
Ever had one of them days wish you woulda stayed home
Run into a group of niggas who gettin' they hate on
You walk by
They get wrong
You reply then shit get blown
Way outta proportion
Way past discussion
Just you against them, pick one then rush 'em
Figure you get jumped, yeah that's next.
They don't wanna stop there now they bussin'
Now you gushin', ambulance rushin'

KLujbIH.pngNie zdążył jeszcze ochłonąć po tym, co odwaliła Vi, a wróciła do nich Ava, cała w skowronkach. Wyglądało na to, że dzisiaj miał robić za opiekuna, jak trzy czwarte swojego życia. Zerknął na Nate'a, na co ten wzruszył ramionami; brat martwiący się o siostrę. Może to jakaś męska przypadłość, pomyślał, odprowadzając dziewczynę na zewnątrz. Jak tak teraz o tym pomyślał, to właściwie za każdym razem, kiedy jeszcze byli w związku, opiekowali się sobą na przemian. Oboje mieli swoje demony, a nad nimi ciężko zapanować.
KLujbIH.pngWieczór był jeszcze chłodny, ale nosił w sobie woń zapowiadającą nieuchronnie nadchodzące lato i koniec roku szkolnego. Zaciągnął się tym zapachem, wymieszanym z dymem papierosowym wydychanym przez grupkę nastolatków obok. Chciałby mieć już to wszystko za sobą; zakończyć szkołę, przeskoczyć do momentu, kiedy matka zrobi coś głupiego i znów odejdzie, te zgrzyty z bratem. Przydałby mu się pilot do życia. Kiepski tydzień? Pomiń scenę. Nudne lekcje? Przewiń. Zjebałeś swoje życie? Cofnij. Leżysz na polu z ukochaną dziewczyną u boku? Pauza.
KLujbIH.pngZ zamyślenia wyrwały go podniesione głosy. Imprezę zostawili już kawał drogi za sobą, a z jakiegoś powodu pod latarnią zebrała się grupa osób z imprezy. Rozpoznał ich bez problemu - brat Vi, ten sam, co go jeszcze niedawno gonił, wraz ze swoimi dwoma pryszczatymi kolegami, bez których chyba nie wystawiał nosa za drzwi, a w drugim "obozie" Brandon, też z ich szkoły w towarzystwie dobrego przyjaciela Justina, Jensona. Człowiek mózg i największy krętacz, jakiego Gary znał. Dyrektor mógłby znaleźć kokainę w jego plecaku, a on by mu wcisnął, że to cukier puder na dodatkowe zajęcia z pieczenia. Co za dziwna zbieranina. Normalnie by się nimi nie przejął zupełnie; zwłaszcza, że nadal był na celowniku Iana.
KLujbIH.pngTyle że jeden z pryszczatych nagle jednym ciosem powalił Jensona na ziemię i nawet gdyby nie włączył się w to Brandon, o którym posiadał względnie neutralną opinię - co już było czymś - to przez sam wzgląd na więzy chłopaka z Justinem Zane włączyłby się do bójki. Chłopak wystarczająco się nacierpiał i Gary stosował tu zasadę: twój przyjaciel jest moim przyjacielem.
KLujbIH.pngAva odwróciła się do niego, natychmiast wyczuwając, co się święci. Spochmurniała na widok jego błyszczących oczu i niecierpliwie przebierających placów. Puściła dłoń kuzynki, by wycelować w niego palcem. Bliźnięta patrzyły na to pytająco.
KLujbIH.png- Gary, nie.
KLujbIH.pngOtworzył usta, by zaprotestować, więc powtórzyła dosadniej, jak do psa:
KLujbIH.png- Nie.
KLujbIH.pngAle on już czuł wytwarzaną przez ciało adrenalinę, rozpływającą się po członkach. Widział też, że z Jensonem dopiero z trudem podnoszącym się z ziemi, Brandon jeden na trzech dryblasów nie miał szans. Przeprosił ją miękko, choć wcale nie żałował tego, co miał zrobić. Jeszcze nie wtedy. Nie, wtedy zawładnęła nim euforia tuż po wymierzeniu pierwszego ciosu. Gdzieś na tyły jego świadomości przedarły się najpierw proszące, a potem wściekłe nawoływania Avy i oburzony głos Ann, ale utonęły wraz z pierwszą upuszczoną kroplą krwi. Strupy na kostkach pękły. To się szarpnęli, to kopnęli. Pryszczaci mieli sporo siły, ale już mniej sprytu w walce. Udało mu się uskoczyć, a w tym czasie Jenson warknął coś do Iana, na co ten wyłożył mu tak siarczystego kopniaka, że Gary aż się wzdrygnął. Chłopak gruchnął przerażająco o ziemię, a Zane zobaczył siebie w tysiącach podobnych sytuacji. Wymierzył rywalowi cios kolanem w udo i pchnął go, a zyskawszy na tym czas, spojrzał uważniej na Jensona. Chyba stracił przytomność. Nie mógł jednak do niego podejść, bo Ian rzucił się na niego i był trudniejszym przeciwnikiem od swojego koleżki. Jak zamachnął się pięścią na jego żebra, w sekundę padł kolanem na wilgotny asfalt, z trudem łapiąc oddech. Brat Vi dla odmiany doskoczył do Brandona.
KLujbIH.png- Jenson! - zawołał z niemałym problemem. Zbliżył się do niego, nie prostując się. - Jenson?
KLujbIH.pngChłopaki przeszli dla odmiany na potyczki słowne, co chyba tchnęło odwagą w Avę, bo podbiegła do Gary'ego, bardzo blada. Miała duże oczy, duże źrenice i nie wiedział, czy to ze strachu czy używek.
KLujbIH.png- Gary, on się nie rusza.
KLujbIH.png- Po takim ciosie każdy byłby nieprzytomny - odpowiedział trochę agresywnie, bo jej niepokój i strach natychmiast udzieliły się jemu, choć jeszcze nie potrafił określić ich źródła. - O co ci chodzi? Lepiej odejdź, bo...

tumblr_inline_pdoj3xlWIu1r8jbqm_75sq.gif
While all around you the buildings sway
You sing it out loud, who made us this way?
I know you're bleeding but you'll be okay

KLujbIH.png- Widziałam, jak walnął o krawężnik... - przerwała mu drżącym głosem.
KLujbIH.pngŻołądek wywrócił się Zane'owi na drugą stronę. Kazał Avie się cofnąć, a sam ukląkł przy Jensonie. Nie do końca zarejestrował ciszę, jaka wokół zapadła ze wszystkich stron. Delikatnie dotknął głowy w miejscu, gdzie teraz widział zlepione włosy. Cofnął rękę. W świetle latarni zabarwiła się krwistą mazią. Chłopak wziął głębszy oddech, krzywiąc się natychmiast z bólu przez obtłuczone żebra. Nie przeszkodziło mu to jednak w nachyleniu się nad nieprzytomnym. Nie czuł ani nie słyszał oddechu. Podobnie z biciem serca.
KLujbIH.png- Sprawdź puls - szepnęła słabo ruda, ale Gary pokręcił głową.
KLujbIH.png- To nic nie da. - Euforię i adrenalinę spychały na drugi plan panika i przerażenie. - Dzwoń po karetkę.
KLujbIH.png- Hej, Ian! Wracaj tutaj! - Brandon zawołał za uciekającym bratem Vi, ale na darmo. - Co za chuj!
KLujbIH.pngWszystkie oczy skierowane były na Zane'a. Marlowe wyjęła komórkę. Próbowała coś w niej wystukać, aż wreszcie powiedziała, że padła jej bateria. Racja. Nathan podszedł do Brandona i stanowczo coś mu przekazał, na co tamten wyjął z kurtki telefon. Wykręcił numer ratunkowy.
KLujbIH.png- Nie żyje?
KLujbIH.pngNate wypowiedział na głos to, co wszystkim kołatało się w głowach. Nikt mu nie dał odpowiedzi.
KLujbIH.png- Pomóż mu - zwrócił się Brandon do Gary'ego. - Idę po auto. Musimy stąd pryskać.
KLujbIH.pngGary'emu zapaliła się w głowie czerwona lampka. Jeśli Jenson faktycznie nie żyje, nie mogli go w żadnym wypadku powiązać z tą sprawą. Za dużo ryzykował. Mogli mu odebrać brata. Mogli całkowicie rozbić mu rodzinę i życie, chociaż przecież to nie on go zabił.
KLujbIH.pngZabił.
KLujbIH.pngTo słowo zdawało się ciąć ostrzem przez jego umysł i ciało, pozbawiając je rozsądku i ciepła. Nim zupełnie by go zmroziło, nachylił się nad chłopakiem. Splótł palce obu dłoni, przyłożył je do piersi ofiary... i zamarł. Nie wiedział, co dalej robić. Chociaż tyle razy to ćwiczył, wykuwał informacje, teraz miał pustkę w głowie.
KLujbIH.png- Trzydzieści na dwa.
KLujbIH.pngZane uniósł wzrok na Avę, która teraz kucnęła przy nim. Wyraz jej twarzy zmienił się, był bardziej zdecydowany, choć nadal blady.
KLujbIH.png- Trzydzieści ucisków, dwa oddechy.
KLujbIH.pngPo drugiej stronie ulicy zatrzymał się Brandon. Czekał. Ava liczyła. Gary uciskał.
KLujbIH.pngW oddali zawyły syreny.


2JyT7mY
"Do not pity the dead, Harry.
Pity the living, and, above all, those who live without love.”

Offline

#32 2019-03-01 16:21:36

Angelue
Admin.
Windows 7Chrome 72.0.3626.119

Odp: Kumple

Bernard Hudson
tumblr_m1zdo5a0Ur1r3we0y.gif
Can't see your body moving
Don't leave the party dying
(They call it lonely digging )

KLujbIH.pngWszystko spierdoliło się koncertowo.
KLujbIH.png- Kurwa, kurwa mać. Kurwa - Brandon mamrotał bezwiednie bębniąc palcami o kierownicę do rytmu nieprzyzwoicie pozytywnego D.A.N.C.E lecącego w radiu. Czuł, że ten utwór na stałe wryje mu się w mózg jako tło do całej tej sytuacji. Było w tym coś okrutnego i beznamiętnego. Jebany Jenson, który nie umiał przetrwać chwili bez prowokowania kogokolwiek. Jebany Fisher i jego pryszczate przydupasy. Gdyby nie Zane, mogłoby się skończyć jeszcze gorzej. A może - gdyby się nie wtrącił - obaj dostaliby bęcki, ale przynajmniej Jenson nie byłby... Chuj wie. Wycie syren w oddali wyrwało go z tego gorączkowego przetwarzania wydarzeń sprzed chwili. Gary wciąż próbował pomóc, podczas gdy pozostała dwójka durnowato się gapiła i robiła zbędny hałas. Hudson wiedział, że nie ma nawet co rozważać odjechania bez nich - nie miał pewności, czy wszystkiego by nie wyśpiewali, gdyby policja ich przyskrzyniła. Przygazował i zamrugał światłami ostrzegawczo. To ich chyba otrzeźwiło, gdyż zerwali się na równe nogi i w pośpiechu załadowali się na tylne siedzenie. Wycie syren stawało się coraz głośniejsze. Brandon zgasił światła i wycofał samochód za zakręt. W samą porę, gdyż z domu wyszła kolejna młodzież. Nie potrzeba im było większej ilości świadków.
Muzyka wciąż grała wypełniając ciszę pomiędzy nimi.
KLujbIH.png- Musimy się gdzieś schować - stwierdził Hudson zawracając zręcznie i wciąż po ciemku.
KLujbIH.png- Musimy zgarnąć moją siostrę - odezwał się Nataniel - zadzwonię do niej - stwierdził i natychmiast wybrał numer do siostry.
KLujbIH.png- Nie dzwoń - odezwał się gwałtownie Brandon. Miał okazję poobserwować parę rozpraw, w których brał udział jego ojciec - nauczyło go to, że jednym z największych i najgłupszych błędów, gdy chciało się ukryć swoją lokalizację, było dzwonienie - macie powłączane lokalizacje w telefonach?
Wszyscy zgodnie potwierdzili. Trudno było im mieć to za złe - to było raczej normalne.
KLujbIH.png- Wszystko jedno. Dzwoń.


Ann zdołała już ładny kawałek przejść. Wokół nie było żywej duszy, jedyne hałasy jakie się rozlegały, dobiegały ich z miejsca imprezy. Dziewczyna usiadła na jedynym wolnym miejscu, obok Brandona. Wyglądała na wściekłą.
KLujbIH.png- W porządku z tobą? - spytał Nathaniel kładąc troskliwie dłoń na jej ramieniu.
KLujbIH.png- Dziękuję Nat, przeszłam sama całe pół kilometra - warknęła dziewczyna odsuwając się od niego.
Jej brat bliźniak nic już więcej na to nie odpowiedział. Miał niewyraźną minę, jak wszyscy zresztą. Nikt nie miał ochoty się wtrącać w kłótnię tej dwójki, by stanąć po stronie któregokolwiek z nich. Annys po chwili nerwowym ruchem wyłączyła radio. Brandon miał już coś powiedzieć, ale zadzwonił do niego jego kumpel, Rufus. Dał znak wszystkim, by byli cicho. Musiał go dać na głośnomówiący, by mieć obie ręce wolne w trakcie jazdy.
KLujbIH.png- Stary, gdzie ty jesteś? Gliny tu niedługo będą.
KLujbIH.png- No nie pierdol. Jak to? - Brandon bez większych problemów wszedł w rolę tego mało poinformowanego.
KLujbIH.png- Nie wiesz? Brandon, na jakiej ty kurwa planecie żyjesz? Karetka przyjechała do kogoś, jakiś wypadek i teraz wzywają gliny. Stary, ja tu mam pakę towaru, powiedziałeś, że mnie stąd zgarniesz, gdy impreza się skończy. Gdzie ty żeś do cholery polazł? - w jego głos wkradły się nutki paniki.
KLujbIH.png- Weź ty się odpierdol. Nie ma mnie na imprezie. Gdy zobaczyłem, jak zaciągasz tą laskę by pobzykać, stwierdziłem, że się zwijam. Miałeś roznosić towar, a nie bzykać laski. Wiesz, że nie chciałem tam, kurwa, być. - Czuł, jak go zalewa fala agresji - to były raczej emocje, które uderzyły w niego z opóźnieniem po tym wszystkim związanym z bójką, a nie wywołane obecną rozmową. Tak zazwyczaj wyglądały jego rozmowy z Rufusem. Durny gnojek, który nie byłby taki mocny w gębie, gdyby nie miał za plecami swoich kumpli, z Brandonem włącznie. A jednak, nadal ze sobą trzymali.
KLujbIH.png- To był pomysł Jensona, z tego co pamiętam, to się zgodziłeś pomóc za kasę. Swoją drogą, widziałeś go? Nie mogę się do niego dodzwonić.
Wszyscy zdawali się zestresować jeszcze bardziej. Brandon postanowił zmienić temat.
KLujbIH.png- Rufus. Na chuj do mnie dzwonisz? Nie odbiorę cię z imprezy. Zostaw sobie swoje pieniądze.
KLujbIH.png- Ty gnoju. Dasz mi się chociaż skitrać u ciebie w domu? Mam do ciebie blisko.
KLujbIH.png- Nie ma mnie w domu.
KLujbIH.png- To gdzie ty do kurwy nędzy jesteś?
KLujbIH.png- Nie twój pierdolony interes.
KLujbIH.png- Stary, jak mnie złapią, wyśpiewam na ciebie wszyściuteńko. Naprawdę nie wiem, co może być tak ważne, że ciężko ci ruszyć ten jebany zad.
KLujbIH.png- Dobra! - Brandon niemalże wrzasnął - schowaj się na razie u nas w garażu. Zapasowe klucze masz pod wężem ogrodowym. Przywitaj się z Bobbym zanim przejdziesz przez płot, lata dzisiaj luzem po ogródku. Żeby wiedział, że to ty i ci nogi nie upierdolił, czy coś.
KLujbIH.png- Nie można było tak od razu?
KLujbIH.png- Nie, bo jak cię moi starzy znajdą, będzie za dużo pytań. Więc bądź cicho i spieprzaj stamtąd, gdy tylko się uspokoi. Nara - burknął zezłoszczony i się rozłączył, zanim Rufus mu cokolwiek odpowiedział.
KLujbIH.png- Powiedział, że wzywają gliny - odezwał się Gary głucho.
KLujbIH.png- Wiem. Musimy stąd spieprzać. Nie wiem jak wy, ja potrzebuję alibi. Propozycje, gdzie jechać?
Annys nie odpowiedziała nic próbując wyczytać z ich twarzy, co się stało. Nathaniel nie zgłaszał się na chętnego, tak samo Gary.
KLujbIH.png- Możemy do mnie - zaoferowała się w końcu Ava - i tak nie chcę być dzisiaj sama w domu.


KLujbIH.png- Stań tutaj. Ochroniarz może to zgłosić, jeśli zauważy, że jesteś pod wpływem i prowadzisz auto - poinstruowała go Ava. Brandon posłusznie poszedł za jej wskazówkami. Dziewczyna wyraźnie się stresowała czymś więcej, niż samą bójką. Z kolei Gary wydawał się być jakiś nieobecny.
KLujbIH.png- Ava, co jest? - zaniepokoił się Nathaniel.
KLujbIH.png- Wszędzie jest monitoring i... boję się, że to może być na naszą niekorzyść - wyjaśniła słabym głosem.
Brandon nie odpowiedział od razu, rozważając wszystkie opcje. Wiedział, że i tak nikomu nie udowodnią, że cały ten czas byli u Avy. Nathaniel chyba doszedł do tego samego wniosku, gdyż powiedział to, co Brandon pomyślał:
KLujbIH.png- Wydaje mi się, że już wszystko jedno. Tak jak z tą lokalizacją w telefonie.
KLujbIH.png- Ale my nic nie zrobiliśmy. No nie? - wyglądało na to, że szukała w nich pocieszenia.
KLujbIH.png- Powiecie w końcu, o co chodzi? - spytała Ann łagodnie. Wyglądała na zmartwioną ich stanem, ale wyraźnie nie chciała ich dobijać.
KLujbIH.png- Na razie może wejdźmy do domu, co? - Odezwał się znienacka Gary - na pewno wyglądamy tu podejrzanie.
Wszyscy zgodnie wyładowali się z auta.
KLujbIH.png- Wejdźmy tyłem. Nie wiem, czy ochroniarz was wpuści, gdy was zobaczy - stwierdziła Ava wysuwając się na przód grupki. Brandon postanowił zostać z tyłu, by mieć oko na Gary'ego. Wciąż był jakiś dziwny. Nie uszło jego uwadze też, że Ann nerwowo złapała brata za rękę. Wyglądało na to, że papużki-nierozłączki znowu miały ćwierkać razem.
Ava wyjrzała niepewnie za róg. Najwyraźniej ochroniarz nie patrzył, gdyż pociągnęła za sobą Ann, a wraz z nią Nathaniela. Przeszli pospiesznym krokiem na schody, na których już nie byli widoczni. Brandon szturchnął Gary'ego, by się ruszył. W tym momencie usłyszeli kichnięcie i coraz głośniejsze kroki przemieszane z szuraniem. Teraz to Gary zaczął szturchać Brandona, by się wycofał, co ten oczywiście zrobił. Ochroniarz się zatrzymał w pewnym momencie. Gdy usłyszeli dźwięk wydmuchiwania nosa, nieco się rozluźnili. Hudson poczuł, że mimowolnie poprawił mu się humor z powodu tej całej sytuacji. Gdy usłyszeli, że ochroniarz wyszedł na chwilę przed budynek, pobiegli cicho w stronę schodów. Brandon miał okazję, by rzucić okiem na ochroniarza. Moment w którym jego wyobrażenie zderzyło się z rzeczywistością, był co najmniej konfundujący. W głowie wyrysował mu się obraz 20-paroletniego osiłka, a okazało się, że był to chudszy mężczyzna w średnim wieku. Poczuł się niemalże oszukany. Ochroniarz nie wydawał się być specjalnym zagrożeniem.
KLujbIH.png- Unikaliśmy takiego chuchra? - Szepnął do Avy, która szukała w torebce kluczy.
KLujbIH.png- Możesz poprężyć muskuły w lepszym momencie? - Odszepnęła dziewczyna przeszukując nerwowo torebkę - cholera, nie mogę znaleźć kluczy - dodała z niepokojem.
KLujbIH.png- Ava, no nie pierdol - syknął Gary.
KLujbIH.png- Jak to nie możesz znaleźć? - szepnął Nathaniel zerkając nerwowo w stronę schodów. Brandon sam zaczął czuć supeł w żołądku. Miał nadzieję, że to koniec wypraw na dziś.
KLujbIH.png- Nie wiem, kurwa. Co mam ci odpowiedzieć?
KLujbIH.png- Uspokójcie się - wtrąciła Ann łagodnie chcąc troszkę uspokoić wszystkich. Mogła się tak zachowywać, skoro nie wiedziała, co się stało, pomyślał kwaśno Brandon.
KLujbIH.png- Jak mam się uspokoić, kiedy... Jezu, mam - Ava westchnęła z ulgą wyciągając w końcu klucze i wpychając je do zamka.
KLujbIH.png- Ja pierdzielę. Wy i te wasze torebki - mruknął Brandon pod nosem. Zamilkł pod miażdżącymi spojrzeniami Ann i Avy.
Gary wszedł do środka pierwszy i po prostu padł na kanapę. Ava w milczeniu wyjęła alkohol z barku i sobie nalała wina.
KLujbIH.png- Idę pod prysznic - oświadczyła krótko, odpalając im przy tym Netflixa. Nathan nalał Ann także wina, samemu decydując się na wódkę z sokiem. Brandon sam się obsłużył nalewając sobie po prostu kieliszek. A potem drugi. W trakcie wypijania uświadomił sobie, że okropnie piecze go warga. Gdy jej dotknął, na palcach zostało mu trochę krwi. Bolało go już po bójce, ale sądził, że to zwykłe stłuczenie, bez krwawienia - a jednak. w odbiciu telefonu wyglądało na to, że usta nieźle mu spuchły i dolna warga pękła wyglądając przez to jak śliwka. Zakładając, że śliwki krwawią. Uznał, że zmyje to, gdy Ava wyjdzie z łazienki i wcisnął się na kanapę koło Gary'ego, który odmówił "poczęstunku". Hudson często skakał po chatach kumpli, więc nie miał problemów z zachowywaniem się w obcym mieszkaniu jak u siebie w domu. Włączył pierwszy reklamowany przez Netflix serial i utkwił z nosem w telefonie. Koło ucha przelatywała mu relacja z wieczora, którą Nathan zdawał swojej siostrze. Ann siedziała z podkulonymi nogami słuchając brata z uwagą.
KLujbIH.png- Jak w garażu? - napisał do Rufusa na messengerze.
KLujbIH.png- Twój pies mnie obserwuje - otrzymał niemal natychmiastową odpowiedź. Przewrócił mimowolnie oczami.
KLujbIH.png- Nic ci nie zrobi. Wokół spokój?
KLujbIH.png- Nie. Brzmi, jakby dopiero rozkręcali dyskotekę.
Brandon wysłał mu tylko w odpowiedzi emotkę z pięścią. Zastanawiał się przez dobrą chwilę, co dalej - i co się właściwie wydarzyło. Cała rozmowa z Fisherem wróciła do niego jakby przewinięta na kasecie. Bójka, ciosy w przyspieszonym tempie, ciśnienie w głowie i głuche dudnienie w uszach. Satysfakcjonujący opór, jaki stawiła szczęka jednego z pryszczatych jego kłykciom. Ta nieprzeparta chęć złapania któregoś za głowę i pchnięcia go na spotkanie ze słupem lampy ulicznej. Jenson w zwolnionym tempie przewracający się na ziemię. Ta nieznośnie długa chwila czekania, aż wstanie i jeszcze bardziej nieznośny moment uświadomienia sobie, że tego nie zrobi. D.A.N.C.E. grające mu w głowie. Ciężko było mu określić własne emocje w tej chwili. Nie czuł smutku jako takiego. Wciąż do niego cała sytuacja nie docierała i bardziej po prostu nie wierzył w to, że w ogóle miała miejsce.
KLujbIH.png- Co robisz? - Gary wyrwał go z zamyślenia. Podniósł się z kanapy do pozycji półleżącej i teraz miał doskonały widok na ekran telefonu Brandona, na którym widniał kontakt do Jensona.
KLujbIH.png- Hm? Nie wiem. Myślałem, żeby... Udawać, że próbowałem się z nim skontaktować czy coś. Gorzej, gdy ktoś odbierze - wyjaśnił bez wgłębiania się w przyczynę tych rozważań. Gary nawet tego nie skomentował. Hudson odchrząknął. Nie chciał wyjść na mięczaka, ale...
KLujbIH.png- Uważasz, że przeżył?
Gary w odpowiedzi potrząsnął głową i położył się z powrotem. Ciężko było stwierdzić, czy to była odpowiedź przecząca, czy odmowa odpowiedzi.


Dziwne, u mnie działa.

Offline

#33 2019-03-07 12:06:08

Dolores
Kucyponek Jednorogi
MacintoshSafari 604.1

Odp: Kumple

ava10.png

- Idę pod prysznic - obwieściła, niespecjalnie przejmując się czy jej wiadomość została w ogóle zarejestrowana przez kogokolwiek.
W tym momencie chciała tylko zmyć z siebie wydarzenia tego wieczora i pobyć przez chwilę sama. Leżący w umywalce Lucyfer przyglądał się jej bacznie jak zamykała cicho drzwi łazienki, odstawiała wino na podłogę i zrzucała z siebie wszystkie elementy garderoby. Z rzuconej na ziemię niedomkniętej torebki wypadł rozładowany telefon, błyszczyk i kuleczki folii aluminiowej wielkości orzechów włoskich, z kieszonki koszulki wypadła plastikowa torebeczka z kolorowymi tabletkami. W tym momencie to już nie miało znaczenia. Uparcie dążyła do swojego celu jakim było wejście pod prysznic i zmycie z siebie tego wieczora. Zamknęła się w kabinie prysznicowej i puściła gorącą wodę licząc na to, że po tym się nieco uspokoi. Przyniosło to zgoła odmienny skutek. Wraz z wodą płynącą na jej głowę z deszczownicy, wspomnienia uderzyły w nią niespodziewaną falą. Jak nagłe tsunami w brzeg spokojnej azjatyckiej wysepki. Kiedy byli w tamtej uliczce wszystko zdawało się takie surrealistyczne, jakby oglądała film w zwolnionym tempie, nie znajdowała się w samym centrum wydarzeń. Dopiero teraz, w zaciszu własnej łazienki, dotarło do niej co się stało. Zdarzenia przemykały przed jej oczami jak slajdy prezentacji w PowerPoincie, które ktoś ustawił zdecydowanie zbyt szybko. Klęczała przy zakrwawionym ciele. Krew była na jej rękach, na ubraniu. Było jej zimno. Teraz? Wtedy? Wspomnienia mieszały się z tymi sprzed lat. Kolory były przejaskrawione, zbyt kontrastowe. Jasna, rażąca wręcz krew. Ciemna sylwetka. Ktoś krzyczał. Ktoś biegł. Serce Avy zaczęło bić zdecydowanie szybciej. Jej oddech był krotki i urywany. Umarł? Przecież nie mógł umrzeć. To nie mogło się zdarzyć. To nie fair, żeby kolejny raz ktoś umierał na jej rękach. To nie może być prawda. Nie może! Prawda? Prawda...? Dłonie Avy zaczęły drżeć, po chwili drżały też ramiona i dolna warga. Cały świat znajdował się daleko. Był odległy, nierealny. Jakby przez moment już jej nie dotyczył. To nie mogła być prawda...
Zakręciła wodę w prysznicu i oparła się plecami o chłodne kafelki. Kilka razy zamrugała oczami, jakby chciała tym odgonić koszmarne wydarzenia tych dwóch nocy, ale nie mogła. Zsunęła się po kafelkach i usiadła w brodziku, przyciągając rękami nogi do brzucha. Siedziała w wodzie czerwonej od resztek krwi. Ciężko jej było oddychać, a żołądek podchodził jej do gardła. Wolną ręką otworzyła drzwiczki prysznica i pozwoliła chłodniejszemu powietrzu dostać się do środka tej niewielkiej przestrzeni. Dopiero wtedy zdała sobie sprawę z tego, że cały czas płacze. Próbowała dławić histeryczny szloch, a Lucyfer przyglądał się jej zaciekawiony z dywanika. W koncu kot podjął próbę dostania się do właścicielki. Stanął jedną łapą w mokrym jeszcze brodziku i natychmiast ją otrzepał, ale później dzielnie wszedł wszystkimi czterema i podszedł do Avy. Zaczął ocierać się łebkiem o jej mokre udo. Podrapała kota za uchem i w tym momencie ktoś zapukał do drzwi łazienki.
- Wszystko okej? - usłyszała przytłumiony glos Annys.
Nim odpowiedziała, wzięła głęboki oddech, by się trochę uspokoić.
- Tak! - starała się, by głos jej nie zadrżał. - Zaraz wyjdę.
To był moment, w którym Ava uznała, że powinna wrócić do rzeczywistości. Owinęła się w ręcznik i pozbierała swoje rzeczy, by któryś ze zwierzaków się do nich nie dobrał. Zanim wróciła do reszty nieco się ogarnęła w swoim pokoju, a kiedy pojawiła się znów w salonie wyglądała jak nowonarodzona. Stanęła przy wyspie kuchennej i spojrzała po wszystkich zebranych z troską. Weszła w tryb mamusi. Z tego nie było już odwrotu.
- Ktoś jest głodny? - spytała przeczesując palcami wilgotne włosy i obróciła się w stronę lodówki.
Zapadła cisza, jakby wszyscy oceniali czy są w stanie cokolwiek przełknąć. Tylko leżący dotychczas w kącie Rocky zerwał się na równe łapy i szczeknął. W końcu odezwał się Brandon:
- Nie, ale masz energetyka?
Ava zatrzymała się wpół obrotu i wbiła piorunujące spojrzenie w chłopaka.
- Ty chyba sobie żartujesz...
Już chciała go zbesztać, że łączenie energetyków z taką ilością alkoholu (i zapewne innych substancji psychoaktywnych) mogło doprowadzić do jakiegoś wstrząsu, zawału, czy innych strasznych rzeczy, o których przeczytała kiedyś w internecie, ale zauważyła ranę na wardze Brandona. Bez słowa zaczęła szperać w szafkach, gdy inni przyglądali jej się bez słowa.
- Co ty robisz? - odezwał się w końcu Nathan, wchodzący właśnie do pokoju, prawdopodobnie z papierosa.
- Nic, nic - odpowiedziała mechanicznie, otwierając kolejne szuflady.
W końcu podeszła do reszty z tubką Tribioticu w ręce i wcisnęła się między chłopaków na kanapę. Bez słowa chwyciła Brandona za podbródek i nałożyła mu trochę maści na ranę. Chłopak zmarszczył brwi, ale nic nie powiedział. W tle pobrzmiewał tylko cicho jakiś głupi serial. Grupa kobiet w kolorowych kominiarkach próbowała obrobić sklep. Ava wstała. Znów zaczęła krążyć po pokoju, przeglądać szafki. Dwa razy wymieniła wodę w miskach zwierzaków. Kiedy sięgała po nie po raz trzeci, ktoś położył jej ręce na ramionach.
- Ava, uspokój się.
- Gary, kurwa, nie mogę... - odwróciła się ze łzami w oczach. - Nie mogę - niemal szeptała. - Ciągle mam go przed oczami. Ja pierdolę.
Usiadła przy wyspie kuchennej i schowała głowę w przedramionach. Chyba nawet pies wyczuł panującą atmosferę, bo nie merdał już wesoło ogonem, a ułożył się przy stopach Annys.
- Potrzebujemy alibi - zarządził w końcu Brandon.
Wszyscy spojrzeli na niego jakby nagle oznajmił, że jest kosmitą i przybył ocalić ziemię przed Megatronem.
- Mnie tam nawet nie było! - Harperówna uniosła ręce w obronnym geście.
- I uwierzą ci na piękne oczy? - rzucił kąśliwie jej brat.
Ava przetarła resztki łez z policzków i spojrzała po wszystkich.
- Ma rację - kiwnęła głową w stronę Hudsona. - Na piękne oczy nikt nam nie uwierzy, potrzebujemy potwierdzenia, że nas tam nie było. Pomysły...?


Ja pierdolę, ale ameby.

Offline

#34 2019-05-27 21:09:46

Arbalester
Łoś Przewodnik
Windows 7Chrome 74.0.3729.169

Odp: Kumple

eRLBsYl.png

Waves come crashing over me but I just watch 'em
I just watch 'em
I'm under water but I feel like I'm on top of it
I'm at the bottom and I don’t know what the problem is

KLujbIH.pngByło beznadziejnie, bardziej niż po najgorszym zjeździe. Ciało krzyczało nie tylko z przemęczenia, ale i bólu. Głowa od alkoholu, gardło z pragnienia, obite żebra, na nowo otwarte rany na dłoniach. Powinien do większości z tych odczuć przywyknąć, ale tej nocy wszystko nieznośnie się spotęgowało. Ryk samochodu, lampy uliczne, zdenerwowane głosy przyjaciół. Strach, unoszący się gęstą mgłą jak jesień na polach. Zdawał się wnikać przez jego skórę, tłuszcz, wżerał się w kości, przejmował chłodem i wspomnieniami. Ten dźwięk, gdy czaszka łupnęła o krawężnik. Ciepła krew zmieszana z włosami, pokrywająca dłonie. Opór klatki piersiowej pod naciskiem, a potem dziwny chrzęst i większa swoboda.
KLujbIH.pngZacisnął mocno powieki, leżąc na kanapie, aż kolory zatańczyły w ciemności. Krwawe kolory.
KLujbIH.pngJęknął z bólu, podnosząc się na nogi. Drżały mu dłonie, kciuk spuchł. Nic nie powstrzymało go jednak od pójścia do pokoju Avy i wzięciem zioła oraz bletki na jednego skręta. Wrócił do pokoju. Chwycił leżącą luzem kartkę na szafce. Na stoliku kawowym rozkruszył zioło, dosypał tytoniu z papierosa ze swojej paczki w kieszeni. Do połowy opróżnioną fajkę zawinął i schował z powrotem. Kątem oka obserwował, jak Ava kręci się po pomieszczeniu, próbując zająć czymkolwiek ręce. On tymczasem skończył jointa. Zatknął go za ucho i podszedł do przyjaciółki, chcąc ją uspokoić, choć nie potrafił zastosować tego nawet wobec siebie.
KLujbIH.png- Nie mogę - szepnęła. - Ciągle mam go przed oczami.
KLujbIH.pngOdsunął się, zwalczając chęć parsknięcia jej w twarz. Ona go widziała? Na litość boską, stała z boku! Nikt nie będzie jej nawet podejrzewał, że zabiła chłopaka. Nie to co Gary z jego przeszłością i tłem rodzinnym. Stanie się wrogiem numer jeden. Zniszczą jego, a pewnie i jego rodzinę. Chciał wrzasnąć na dziewczynę, ale zamiast tego otworzył drzwi na balkon i zasiadł na miękkim fotelu. Drżącą ręką odpalił skręta i szybko, mocno zaciągnął się dymem, jakby zioło miało zaraz zniknąć z bletki, zostawiając tylko rozczarowanie. Słyszał, że dyskutowali o tym, jak rozwiązać problem, ale nie potrafił zmusić się do czynnego udziału. Koniuszki palców zamrowiły go delikatnie.
KLujbIH.png- Gary, stary? Może zainteresujesz się bardziej tematem, biorąc pod uwagę, że w tym bezpośrednio uczestniczyłeś?
KLujbIH.pngZane spojrzał na Brandona nie do końca przytomnie. Rozbolała go głowa. Wstał chwiejnie, ruszył do salonu. Zgasił peta w doniczce, kierując się do łazienki. Zdążył paść na kolana, nim nieprzetworzone resztki wylały się z jego wnętrzności do muszli klozetowej. Wyglądało na to, że zioło wcale nie pomogło, w przeciwieństwie do wymiotowania. Przemył miętowym płynem do płukania usta, a w salonie powitała go Ava z kubkiem śmierdzącej herbaty.
KLujbIH.png- Wolę kawę.
KLujbIH.png- Wiem.
KLujbIH.pngWziął w dłonie gorące naczynie. Warga mu lekko zadrżała, gdy spojrzał na przyjaciółkę.
KLujbIH.png- Stracę rodzinę - szepnął i patrzył, jak w jej oczach pojawiało się nagle zrozumienie, jak docierało, co to wszystko mogło oznaczać dla niego. Otworzyła usta w zamiarze pocieszenia, ale żadne słowa nie mogły przynieść teraz najmniejszej otuchy.
KLujbIH.png- Co on bredzi? - odezwał się Brandon.
KLujbIH.pngAva spiorunowała go wzrokiem, ale Gary usiadł obok niego na kanapie bez żadnej reakcji. Podczas gdy reszta wróciła do dyskusji nad wersją wydarzeń, jaką mieliby przedstawić w przypadku przesłuchiwania przez policję, Zane oglądał swój rosnący w oczach kciuk lewej ręki. Zrobił się siny. Po pół godzinie zażartych dyskusji zaproponował:
KLujbIH.png- Może powinniśmy po prostu pójść na policję i powiedzieć prawdę, nim przyjdą Fisher z bandą i naopowiadają kłamstw?
KLujbIH.png- Świetny pomysł - parsknął z sarkazmem Brandon. - Na pewno nam uwierzą, skoro byliśmy najebani i naćpani. Idealni świadkowie.
KLujbIH.pngNie potrafił się zdenerwować. Zasmucić. Widział przed sobą ciemność w tunelu i w duchu pogodził się ze wszystkim, co miało nadejść. Gotowy na wszystko, co najgorsze, w końcu całe jego życie to niekończąca się historia paskudnych wydarzeń. Może wszystkim byłoby łatwiej bez niego. Matce, która zostałaby z ojcem. Bratu, który miałby pełną rodzinę. Ojcu, który nie wpadłby w alkoholizm. MJ, która nie musiałaby się o niego martwić. Świat cały czas dawał mu do zrozumienia, że do niego nie należał. Może należało dać mu to, czego od niego oczekiwał. Zniknięcie. Żadnych więcej trosk, problemów, nerwów, bólu. Tylko błogi spokój.

Skoczył w morze ciemne i mordercze.
Ześliznął się po taflach cienia.
Miał ciężkie serce.
Nie musiał przywiązywać kamienia.

Z głębi wody ukłonił się światu.
Minął sepie, piękną i szkaradną.
I spoczął na dnie wśród kwiatów.
Z takim sercem idzie się
na dno.

KLujbIH.pngPatrzył tępo w stolik kawowy, dopóki leżący na nim telefon nie rozjaśniał od nowej wiadomości. Syknął, próbując go chwycić obolałą ręką, zwróciwszy tym samym na siebie uwagę Jona i Brandona.
KLujbIH.pngWszystko w porządku? Słyszałam, że był wypadek na imprezie. Nic ci nie jest?
KLujbIH.pngZacisnął mocno powieki, czując jak łzy spływają mu po policzkach. Ktoś przyłożył lodowaty worek do jego dłoni. Drugą powoli wystukiwał wiadomość do MJ.
KLujbIH.pngTak
KLujbIH.pngmi
KLujbIH.pngprzykro
KLujbIH.png- Co piszesz?
KLujbIH.pngŚwieże słowa zostały wykasowane.
KLujbIH.png- Będziesz musiał pójść na prześwietlenie z tym - odezwał się cicho Nate, puszczając wolno jego rękę.
KLujbIH.pngJestem u Avy. Porozmawiamy jutro.
KLujbIH.pngWysłane. Otarł twarz rękawem.
KLujbIH.png- Zdajecie sobie sprawę, że Fisherowie mają hajs na najlepszych prawników? I z tego co mi wiadomo, jego chłopaki mają czyste kartoteki.
KLujbIH.pngTato, dlaczego nie wynajmiemy prawnika? Jak mamy znaleźć Russella...
KLujbIH.pngGary. Nie możemy. Ja nie mogę. Mogę stracić też ciebie.
KLujbIH.pngPomyślał o swojej karierze rowerzysty ekstremalnego. O wszystkich krajach, jakie chciał zwiedzić. Z nimi. O egzotycznych restauracjach, do których mógłby ich zabierać. O przeprowadzanych z nim wywiadach.
KLujbIH.pngTo ostatnie najwyraźniej tak czy inaczej go czekało.
KLujbIH.png- Nie mogą nikogo z nas skazać bez dowodów.
KLujbIH.png- Kojarzycie sprawę z '89, biegaczka w Central Parku? Wtedy też nie mieli dowodów.
KLujbIH.png- To nie Ameryka. I teraz jest inaczej.
KLujbIH.png- Czyżby? Mojego kuzyna uwalili na najdłuższy możliwy wyrok, bo podpadł nieodpowiedniej osobie.
KLujbIH.pngNigdy nie dogadywałeś się z mamą i teraz wszystko jest w porządku i tata się z mamą też dogaduje, a ty tylko się denerwujesz!
KLujbIH.png- Powinniśmy trzymać się prawdy, na wypadek gdyby jednak pojawiły się jakieś dowody.
KLujbIH.png- I nikt z was nie nagrał zdarzenia?
KLujbIH.png- Mój telefon się rozładował...
KLujbIH.png- Myślę, że byliśmy zajęci czym innym. Raczej nie spodziewaliśmy się, że będziemy potrzebować dowodu chroniącego nas przed oskarżeniami o morderstwo.
KLujbIH.pngSłowo zawisło w powietrzu ciężko, zamykając usta wszystkich na dłuższy czas. Morderstwo. Zdawało się, że będzie chrzęszczało w ustach, kiedy się je wypowie, ale przechodziło przez nie bez problemu. Gary położył się na kanapie i skulił. Poprawił lekko poduszkę pod głową.
KLujbIH.png- Jestem za prawdą - mruknął tylko od siebie, nim pozwolił sobie zasnąć.


2JyT7mY
"Do not pity the dead, Harry.
Pity the living, and, above all, those who live without love.”

Offline

#35 2019-08-21 15:42:17

Faworek
Faworek wrocławski ziemniakiem natarty
WindowsChrome 76.0.3809.100

Odp: Kumple

nRKlonr.png

Wnętrze pokoju wyglądało jak gabinet Albusa Dumbledore'a. Takie przynajmniej miała skojarzenia - tam też było dużo książek, pełno drewnianych antyków i portretów. Dyrektor jej szkoły nie dysponował magiczną różdżką, czaderską brodą do kolan, ani płonącym ptakiem przeciwko morderczym gadom, ale w zamian miał świecące żarówki, laptopa i łapkę na muchy.
Machnął sobie nawet pięterko z parą eleganckich foteli i ławą. Tam też było dużo drewna. Właściwie wszędzie miał dużo drewna. Nawet sufit był drewniany i udekorowany tymi kwadratowymi wyżłobieniami. Meblościanki miały ozdobne łuki i kolumienki. Sam kominek był upstrzony płaskorzeźbami czy jakkolwiek to się nazywało - Ethel gówno obchodziło nazewnictwo. Wiedziała za to, że cały ten gabinet jest ładny, drogi i z klasą.
Amanda z Chase'em dawno zaczęliby karuzelę żartów na ten temat.
Fotel, w którym siedziała był miękki, miał piękne, pikowane oparcie i masę bajeranckich gwoździ zdobiących brzegi. Ethel opierała o nie łokcie, palce łącząc w piramidkę. Nieobecny wzrok wbijała w deseń w kratę na zakładkach spódnicy swojego mundurku i myślała, że któryś z kosmyków zaplecionych w schludny warkocz został ściągnięty za mocno, ale poza tym jest jej teraz bardzo wygodnie i przyjemnie. Nuciła w myślach tekst piosenki, od której od rana nie mogła się uwolnić i czując na twarzy ciepłe promienie słońca, spadające przez okno do gabinetu, nabierała ochoty na lody - o smaku słonego karmelu zwłaszcza.
Żeby nie myśleć o słodyczach, zaczęła przyglądać się fotografii wiszącej naprzeciw niej. Mężczyzna zaglądający zza ram był całkowicie niepodobny do tego, który siedział teraz wraz z nią i jej ojcem, choć był tą samą, lecz młodszą osobą. Dzieliło ich nie tylko piętnaście lat (co obliczyła z podpisu pod zdjęciem), ale również aura, jaką emanowali.
Postać ze zdjęcia miała wciąż czarną, starannie zaczesane włosy, które siwizna dopiero przyprószała. Jej policzki rozciągał szeroki uśmiech i nawet dwuwymiarowość nie przeszkadzała jej w okazywaniu tej dumy, jaką czuła, przyjmując tytuł dyrektora Kingswood School.
Człowiekowi przed nią przybyło zmarszczek pod oczami, a błyszczący czubek głowy ujmował mu powagi od jego prezencji tak, jak okulary dodawały mu dziadkowego uroku. Nadal emanował dumą, jednak był to już rodzaj osiągniętego poważania i szacunku wobec autorytetu, jakim się stał. Zgubił jednak ten optymizm. Teraz wyglądał jakby miał krzyknąć "Zabieram sto punktów Gryffindorowi!"
Ethel wiedziała, że to wina sytuacji. Jeszcze dwa dni temu, mijając się na korytarzu, przybiliby ze sobą piątkę i wymieniliby komplementy. Wiedziała, że teraz też z chęcią by to zrobił - widziała to w jego oczach, nie zdawało się jej - ale nie wypadało tego robić, kiedy pan Grand oglądał właśnie urywek rozpowszechnionego na szkolnym forum filmu, na którym widać jak jego córka rżnie się z nauczycielem geografii w szkolnej bibliotece; na którym słychać jak prosi go, żeby nazywał ją swoją dziwką i wbijał się mocniej, a on spełnia jej życzenia.
Nawet jej wydawało się bardzo nie na miejscu mówić o nowej, eleganckiej spince do krawata albo o udanym projekcie samorządu szkolnego, kiedy po gabinecie rozchodziły się pożądliwe jęki Ethel doprawione o pikantne komentarze wyrywające się z ust pana Patel. Po słowach: "Będę cię pieprzyć jak zwykłą szmatę. Lubisz to. Przyznaj się grzecznie." dyrektor uznał, że dość się nasłuchali i zatrzymał odtwarzanie.
Między obecnymi zastygła pełna niezręczności o napięcia cisza, a w głowie Ethel enty raz tego dnia zabrzmiał pierwszy wers piosenki:
"I rule the world from my sweat pants"
To ona nagrała film. Ona również spod fałszywego numeru przesłała go dziewczynie, która jej nienawidziła i z chęcią wykorzystała możliwość do upokorzenia Ethel w całej szkole, rozpowszechniając go dalej.
To Ethel wyłożyła swoją własną godność i wstyd na srebrnej tacy i pozwoliła posiekać je jak świniaka. Zrobiła by to kolejny raz, jeśli miało to pomóc uciec z tej szkoły, a mimo to czuła jak mimo wszystko jej policzki zaczynają płonąć.
- Za rozprzestrzenianie mediów ilustrujących czynności seksualne grozi wyrokiem do dwóch lat pozbawienia wolności - Odezwał się Will Grand - Wpisuje się to w formę nadużyć psychologicznych, przemocy i wykorzystywania seksualnego. Termin jest również używany wobec osób szukających tym sposobem zysku lub rozgłosu. To jawny akt cyber-przemocy. Daje pan pozwolenie na to w swojej szkole?
- Wciąż szukamy osoby, która opublikowała materiał w internecie - Dyrektor odpowiadał tonem sugerującym, że oskarżenia za sytuację wysuwane w jego stronę obchodzą go szeroko bokiem - co nie wyklucza, że materiał stanowi również dowód na popełnienie wykroczenia określonego w statucie szkoły. Jako placówka szczycąca się doskonałą renomą oraz promująca dyscyplinę nie dopuścimy, aby osoby odpowiedzialne za nieegzekwowanie zasad pozostały bezkarne. Przykro mi, lecz w drodze decyzji, muszę nałożyć odpowiednie sankcje. Za nieprzestrzeganie statutowych zasad zachowania godzące w...
- Chciałbym porozmawiać z panem w cztery oczy - Przerwał mu pan Grand.
Ethel uniosła nieśpiesznie wzrok w stronę ojca, który nie raczył nawet kiwnąć w jej kierunku.
Była dla niego niczym smród unoszący się w powietrzu i czekał na przewietrzenie pokoju. Dziewczyna nie potrzebowała przetłumaczenia tego na uprzejmość. Nim dyrektor zdążył opanować rosnące w nim oburzenie po przerwaniu mu wywodu w pół zdania i poprosić ją, aby zostawiła ich samych, wstała z krzesła i wyszła. Zza drzwi nie słyszała żadnych krzyków. Pan Grand nigdy nie pokazywał, że emocje mogłyby go ponieść.
Pół godziny później jej ojciec wybył z gabinetu z pogardą emanującą od jego postawy. Drzwi zostawił otwarte na rozcież, a Ethel stojąc na korytarzu mogła posłać dyrektorowi ostatnie spojrzenie, w którym obojętność powoli zmieniała się w wyraz małego, osobistego triumfu. Po tym ruszyła za ojcem. Dogoniwszy go, usłyszała:
- Wydalili cię. Spakuj się. Jak nie pojawisz się za pół godziny przy samochodzie, będziesz wracać sama.
"I got a bitchin' collection of headbands"
Nie potrzebowała takiego zapasu czasu. Ethel liczyła na to, że jej ociec uniesie się honorem i nie zechce odwoływać się od decyzji tych skamielin z rady pedagogicznej, więc spakowane walizki czekały u stóp jej łóżka od wieczora poprzedniego dnia. Will nie musiał jednak o tym wiedzieć. W milczeniu znaczącym zgodę na ten układ Ethel rozdzieliła się z ojcem na dziedzińcu. Pan Grand zmierzył w stronę parkingu, a ona pobiegła do akademika. Chciała opuścić to miejsce jak najszybciej. Rok pomiędzy murami Kingswood mogła porównać do przymusowych wakacji w placówce dla czubków, gdzie nikt nie był skory zauważyć, że terapia zrobiła już, co mogła i czas pogratulować sobie nawzajem postępów, pożegnać się z uśmiechem i rozejść z honorem. Nie pasowała tu, ale nie miała żalu do nikogo, że nie zostało do dostrzeżone.
Na początku swojej kariery w tej szkole była zdeterminowała, by stać się jednym z tych dzieci szczęścia - nieświadomym, w jakie gówno można wdepnąć, gdy nie uważasz, gdzie idziesz. Skrycie błagała o zarażenie się ich umysłowym pokrzywdzeniem, bo jej własne doprowadzało ją na skraj wykończenia. Starała się więc, wykazywała, przyswajała wiedzę i moralne nauki. Udzielała się w życiu szkoły i była gotowa stać się wzorem do naśladowania. Zamiar ten w jej wykonaniu brzmiał niczym samobójstwo - oznaczało to wyparcie Ethel, którą była. Sam Werter nie powstydziłby się podobnych konkluzji. On również posądzał się o popadanie w szaleństwo. Jemu nie dawała spokoju miłość do Lotty, jej - poczucie winy wobec Amandy. On skończył z kulką i krwotokiem, a ona w Kingswood.
Werter zyskał wieczny spokój, a Ethel po kilku miesiącach dowiedziała się, że zmiana sposobu życia pomaga w rozplątywaniu myśli - nie ich usunięciu.
Różnica polegała na tym, że Ethel nie była ciotą jak Werter i nie zamierzała przyznać braku wyjścia z sytuacji. Wyjście istniało, ale nie w Kingswood.
Śpiesząc przez korytarze budynku, mijała grupki studentów, które milkły nagle, gdy odprowadzały ją dalej krytycznymi spojrzeniami, by następnie zwyzywać ją od łatwych szmat tak, by usłyszała.
Opuszczając szkołę, nie żegnała się z nikim. Jej koleżanki zerwały z nią kontakt po opublikowaniu filmu. Robiły to, co od nich wymagała etykieta - wypędziły aferzystkę. April, współlokatorka Ethel i najbliższa osoba tutaj, rozumiała, dlaczego Ethel to zrobiła. Obraziła się jednak, ponieważ o całym jej planie dowiedziała się dopiero, kiedy nagranie obiegało szkołę. Myślała, że Ethel wie, że może jej ufać i zwierzać się ze wszystkiego. Nie mówiąc jej o romansie z nauczycielem pokazała, że nie są ze sobą do końca szczere. Ich przyjaźń nie przetrwała tej próby.
Amanda wybaczała Ethel gorsze rzeczy.

guess, who's back

- "Okazali kompletny brak szacunku do granic pomiędzy nauczycielem a studentem." Tak mi powiedział ten kutasiarz pierdolony - Warknął Will, opadając ciężko na fotel w salonie rezydencji Grandów. Ada w międzyczasie sięgnęła po szklankę i nalała doń wody dla męża.
- Nie mów tak. Zrobił, co mu kazali - Sprzeciwiła się cicho ojcu.
- O! Stań teraz w obronie jego reputacji, aniołku. Szkoda, że nie pomyślałaś o nim z taką ogromną czułością wcześniej, kiedy pieprzyłaś się z jego pracownikiem w jego placówce. Równie szkoda, że nie zechciałaś wziąć z niego przykładu, skoro tak go uwielbiasz, i nie zrobiłaś, co ci, do kurwy nędzy, kazali.
Will Grand nasączył jadem swoje słowa, ale nie krzyczał. Nigdy nie krzyczał. Kiedyś nie umiał podnieść głosu na swoją ulubioną córkę. Później, kiedy zaczęła sprawiać problemy i zawód, zaczął tak okazywać, że jest mu obojętna, a jej próby zwrócenia na siebie uwagi takim zachowaniem nie pozwolą osiągnąć jej celu.
- Robiłam to, co kazało mi serce - Odpyskowała, starając się, aby brzmiało to jak prawda.
Mina pana Granda wyglądała jakby ukąsiła go żmija.
- Dlaczego mi to robisz?
- Tu nie chodzi o ciebie. Kocham Oscara i nie przeszkodzicie nam w naszej miłości.
Nic do niego nie czuła. Ostatecznie okazał się dobrym kochankiem, ale w dalszym ciągu był tylko narzędziem, które potrzebowała wykorzystać. Nie mogła tego przyznać na głos. Gra pozorów przed rodzicami była lepszym rozwiązaniem niż szczerość. Jednocześnie zaczynała ją bawić.
- Gówno wiesz o miłości.
Ethel nie odpowiedziała.
- Jesteś rozczarowaniem - Włączyła się matka, a potem rozmowa zlała się w jedną, płynną, szarą masę i brzmiała jak każda poprzednia:
Nie mogę na ciebie patrzeć.
Zawiodłaś mnie.
Wszystko, za co płaciłem...
Spierdolisz sobie życie.
Znała te słowa na pamięć. Równie dobrze mogłaby ich wyręczyć i przeprowadzić rozmowę ze sobą sama, chociaż szkoda było jej na to śliny. Te sformułowania dawno przestały robić na niej wrażenie. Nie widziała też sensu na nie odpowiadać, bronić się przed nimi czy kłamać, że się poprawi, więc podstawowy pakiet pogróżek wyczerpał się stosunkowo szybko, nie mając pola do rozwoju.
- Jeżeli to już koniec na dziś - rzekła, przerywając ciężką ciszę wiszącą coraz niżej nad ich głowami - to pójdę rozpakować walizki.
- Nie rozgaszczaj się - odparł pan Grand - Daję ci tydzień na znalezienie mieszkania.
- Co ty mówisz? - Wyszeptała pani Grand z przerażeniem w głosie. Przenosiła szeroko otwarte oczy z męża na córkę, a kolor powoli odpływał z jej twarzy.
Ethel zatrzymała się w miejscu. Miała wrażenie, jakby z rozbiegu wbiła się w ścianę, a uderzenie wypchnęło całe powietrze z jej płuc.
Nie potrafiła powiedzieć, co dziwiło ją bardziej - decyzja ojca czy reakcja matki. Nigdy nie posądziłaby jej o posiadanie granic w tłamszeniu.
- Mam dosyć dawania ostatnich szans - Will w dalszym ciągu kierował słowa do córki, pomijając zapytanie żony - Ethan w twoim wieku miał zagwarantowane miejsce na Harvardzie. On przyniósł mi chlubę. Ty przynosisz problemy. Ale to twój wybór. Jeżeli chcesz, niech tak wygląda twoje życie. Ja jednak nie będę za nie płacić. Za tydzień nie chcę cię widzieć w moim domu.
- Zgoda - Odparła Ethel. Jej ociec kiwnął głową kilka razy i z kamiennym wyrazem twarzy wyszedł, żeby zamknąć się w swoim gabinecie. Ada nie podniosła się z sofy. Spuściła wzrok, a jej twarz schowała się za czarną taflą ułożonych równo włosów. Ethel miała wrażenie, że matka zaczęła potężny spór wewnętrzny. Nie miała jednak zamiaru wykorzystywać tego i prosić o pomoc w zmienieniu zdania ojca. Głęboko w środku czuła się jak po egzekucji - jej głowę przyciśnięto do pnia, a kat spuścił na jej szyję ciężki topór, który precyzyjnie rozdzielił czaszkę od karku. A Ethel cieszyła się z tego powodu, bo odcięli tylko imitację: ciężką, męczącą, sztuczną maskę, którą sama zrobiła, żeby ich oszukać. Teraz jej truchło wyrzucą do kanału wraz z innymi śmieciami, a tam będzie mogła na nowo zbudować sobie nową głowę tak, by wyglądała jak tylko ona sama zechce. Nie mogło spotkać jej większe szczęście w tym momencie.
Dziewczyna wzięła kurtkę i wyszła z domu, trzaskając drzwiami. 


Próżno ich sypkie zatrzymują śniegi
i lodem wzdęte odpychają brzegi.
Przeszli zawady, bo miłość szła wprzódy,
zmiatała śniegi i topiła lody

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
psw - ciemnastrona - hmtl - explorers68 - lostmc