Opowiadania grupowe - forum Depesza

Opowiadania grupowe

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-06-09 22:38:17

Angelue
Admin.
Windows 7Chrome 74.0.3729.169

Space Jam+

Było 500+, będzie też Space Jam+. Dla potrzebujących kosmitów.

RASY

ORGANIZACJE

INNE ROZSZERZENIA

Dziwne, u mnie działa.

Offline

#2 2019-12-30 00:32:25

Arbalester
Szeryf Depeszy
WindowsChrome 79.0.3945.88

Odp: Space Jam+

aa9c93bdd175383bda5899ddba2b7064.jpg
Y A L V I R I A N I E | R E ' S A Y A R I | L A G O L E I A N I E

Odkąd Yalvirianie zasiedlili Lagoleię, zaczęli nazywać się Re'Sayari - mieszkańcami bliźniaczych planet. Na pierwszy rzut oka są podobni do ludzi, choć wszyscy są bladzi, a ich oczy, nieco większe, mają pionowe źrenice. Tym, co odróżnia Sayari od ludzkiej rasy jest ich przystosowanie do warunków planet, pokrytych grzybami w takim zakresie, jak Ziemia lasami. Objawia się ono plamami, wypustkami, wszelkiego rodzaju rozmiarów i form bąblami (z braku laku lepszego słowa), będącymi siedliskami bakterii, chroniącymi organizm przed tymi szkodliwymi bytami. Zależnie od strefy, z której Sayari pochodzą, te znamiona mogą ukrywać się pod skórą i uaktywniać dopiero w obliczu zagrożenia, a mogą także jarzyć się neonową barwą, pulsując delikatnie. Plamy pokrywają najbardziej narażone na infekcję miejsca. Ich skóra jest cienka, narażona na uszkodzenia mechaniczne, opatentowali więc specjalne odzienie z wytrzymałej siatki, które ją chroni.
Na planetach jest niewiele słońca, często pada, wilgotność wciąż wisi w powietrzu, siąpi. Temperatury są umiarkowane i spadają nocą - kiedy to robi się zupełnie czarno, a oczy mieszkańców uaktywniają się. Mają doskonały wzrok w ciemnościach.  W strefach innych planet o niskiej wilgotności wymagają ciągłego uzupełniania płynów.

[...]


2tlGTsD
"Art, the ability to make it, gives meaning to sadness in a way that many aren’t able to experience.”

Offline

#3 2020-01-08 19:47:02

Angelue
Admin.
Windows 7Chrome 79.0.3945.88

Odp: Space Jam+

UNIA INTERGALAKTYCZNA

Gospodarczo-polityczny związek nacji zamieszkujących Drogę Mleczną i najbliższe jej galaktyki satelitarne.

MAGELLANIE

Mafia, jej "stolicą" jest Epicentra znajdująca się na granicy Obłoków Magellana. Zajmuje się handlem bronią i używkami oraz okazjonalnie żywym towarem.

CONTRA

Niezależna od oficjalnych władz organizacja prowadząca wojnę podjazdową z mafiami.


Dziwne, u mnie działa.

Offline

#4 2020-01-10 14:19:56

Dolores
Kucyponek Jednorogi
MacintoshSafari 605.1.15

Odp: Space Jam+

E K V A I
unethical_approaches_by_themefinland_dagpm2p-pre.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7ImhlaWdodCI6Ijw9Nzg4IiwicGF0aCI6IlwvZlwvYjNlZjRkNWYtM2JhYy00ZWUzLTlkZTItMDY4OWM5NjVhN2I3XC9kYWdwbTJwLTgyZjFhZWY2LTJhZGQtNDUxYi1iZmI4LWJkMDIxODI0NTFiOC5qcGciLCJ3aWR0aCI6Ijw9MTYwMCJ9XV0sImF1ZCI6WyJ1cm46c2VydmljZTppbWFnZS5vcGVyYXRpb25zIl19.VbQh-HaJcSRqzlMI6j9Jq1FS4qsxaQ-PyD3E9OnwQa4
A NEWBORN RACE

Pomysł na projekt Icarus powstał w XXIII wieku na Ziemi. Ziemianin dr Ulric Xander i Tadmorianin dr Ovo Ah’oin opracowali metodę stworzenia idealnej rasy zdolnej przystosować się i przetrwać w niemal każdych znanych nam warunkach, włączając w to próżnię. Pierwsza wersja projektu została odrzucona przez Unię Intergalaktyczną z powodu zbyt małej ilości zasobów oraz zbyt dużych, jak na tamten czas, kosztów. Dr Ah’oin wycofał się po pierwszej nieudanej próbie, ale dr Xander nigdy nie porzucił projektu. Przez lata na własny koszt robił research, zbierał próbki materiałów genetycznych i stale udoskonalał projekt. Swoje zaangażowanie i niespełnione pasje przelał na wnuczkę Joan, która po śmierci dziadka w końcu uzyskała akceptację UI i doprowadziła do realizacji jego projektu.
Na karłowatej planecie Uxor, mieszczącej się na skraju drogi mlecznej, stworzono laboratorium i rozpoczęto eksperymenty. Dr Joan Xander została koordynatorką projektu, któremu jej dziadek poświęcił całe swoje życia. Wiele lat zajęło im eksperymentowanie z materiałem genetycznym oraz próby „wyhodowania” istot żywych w warunkach laboratoryjnych. Wysiłek zaowocował narodzeniem się pierwszych osobników z rasy, którą nazwano Ekvai - co w języku staro-tadmoriańskim znaczyło „niezniszczalny”.
Ekvai w swojej naturalnej formie byli przerażający. Ich ciała przypominały zlepek szaro-bordowych mięśni pokrytych cienką, śliską powłoczką. Chodzili na dwóch patykowatych nogach, a ich ręce zakończone były ostrymi pazurami, podobnymi do szponów ziemskich ptaków drapieżnych. Głowy owijała elastyczna tkanka, spod której nie było widać oczu ani ust. Nie posiadali zapachu. Poruszali się miękko i sprężyście, co nie współgrało z obrazem ich sylwetek. Jednak najważniejszymi ich zdolnościami były szybka regeneracja oraz możliwość samoistnego modyfikowania własnego ciała, by przystosować je do zmiennych warunków, lub móc łatwo wmieszać się w tłum.
Jedynym, czego naukowcy nie przewidzieli, było to, że pomimo paskudnej powierzchowności i umiejętności czyniących z Ekvai najpotężniejsze istoty w galaktyce, mieli oni wyjątkowo łagodne usposobienie. Póki nie czuli wyraźnego zagrożenia z drugiej strony, pozostawali potulni jak baranki. Przemoc dla tej rasy była zupełną ostatecznością. Dr Joan traktowała ich jak dzieci, których nigdy nie miała. Z czasem, gdy odkryła wielkie pokłady empatii jakie tkwiły w Ekvai, a także ich zdolności myślenia abstrakcyjnego i zapamiętywania dużej ilości informacji, zaczęła je uczyć o kulturach Unii Intergalaktycznej, ze szczególnym naciskiem na kulturę i historię Ziemi - swojej rodzimej planety. Nie wszystkim jednak się to spodobało...
Według oficjalnej wersji projekt Icarus wymknął się spod kontroli. Zabójcze bestie, jakimi rzekomo miały być Ekvai, wszczęły bunt. Mieli zniszczyć laboratorium i wymordować większość personelu, na czele z dr Joan Xander, a później uciec w statkach by zniszczyć także Unię Intergalaktyczną. Obecnie niedobitków, którzy uciekli po wybuchu laboratorium,  uznano za szczególnie niebezpiecznych i poszukuje ich cała Unia.

jinha-kwon-201701111.jpg?1484128555


Ja pierdolę, ale ameby.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
ararauko - popelnej - swparafiaoliwii - skycraft - zieloneimperium